Laagri kava 


Kogunemine ja sõitmine:

1.vahetuse  lapsed kogunevad pühapäev 7.07. kell 11:30-12:00 Ülemiste Keskuse parklas, suure sildi juures (parkla linnapoolses nurgas). Lapsed viime kohale 2 autoga. Kõik asjad pakime järelkärusse.
Teekonnal teeme vähemalt ühe peatuse. 16:30 on umbkaudne kohalejõudmise aeg.
2.vahetuse  lapsed kogunevad Tallinna bussijaamas 14.07, kust väljub buss Võrusse kell 10:30 (LuxExpress, 160/255). Kogunemine on 9. platvormi juures alates 10:00. Võru bussijaamas ootab neid Helina.
1.vahetuse lapsed sõidavad Tallinnasse tagasi bussiga, mis väljub Võru bussijaamast 13.07 kell 14:15 (LuxExpress, 156/754) ja jõuavad Tallinna Bussijaama kell 18:00.
2. vahetuse lapsed toome ise autodega Tallinnasse. Orienteeruv kohalejõudmine kell 18:00.

Laagrisse jõudes kolime oma tubadesse ja samal ajal  on ôhtusöök. Suplus järves ja siis tünnisaun. Väike suupiste, õhtujutt ja tasapisi magama.
Sellel suvel on pakkumisel 3 telki. Nendesse vôib kaasa vôtta ka oma magamisasjad  tubadest.

Esmaspäev: äratus ja hommikuvôimlemine 9.00 -9.30. Igal päeval teeb üks vabatahtlik  treener meile põneva võimlemiskava. Seejärel hommikusöök. Igal hommikul pakume pannkooke, võileibu, müslit ja jaogurtit. Seejärel väljasõit Hinni kanjonisse. Suplus Rõuge Suurjärves. Seejärel tagasi laagrisse ja sööme lõunat. Kellel jaksu, tuleb indiacat  mängima. Õhtsöök, codenames lauamängu meistrivõistluse esimene lahing. Loomulikjlt ujumine ja tünnisaun. Tasapisi tudile…

Teisipäev: äratus, vôimlemine, hommikusöök. Peale hommikusööki läheme ja vaatame, kuidas kasvavad mahekanad ja toome mune.
Vesiveski külastamine. Lõunaks koju grillima. Peale lõunat Rõuge vaatetorn, üritame forelli püüda ja ujume jälle Suurjärves  Tagasi laagrisse puhkama ja õhtustama. Päeva lõpetuseks tünnisaun ja  muljete joonistamine.

Kolmapäev: äratus, vôimlemine, hommikusöök.
Sõidame Lätti, Aluksnesse. Sööme seal lõunat, käime vaatetornis ja ujumas.  Omal kulul saab sõita köisraudteel, kui see avatud on. Õhtul tünnisaun ja õhtusöök.

Neljapäev: äratus, vōimlemine, hommikusöök.
Sõidame vaatama ümberkaudseid farme. Sealt tagasi laagrisse lõunat sööma. Puhkus ja seltskonnamängud. Joonistame päeva muljeid. Õhtul läheme Luhasoo õpperajale, seal sööme õhtust ja ööpimeduses tuleme tagasi.

Reede: äratus, võimlemine ja hommikusöök. Seiklusmängud.
Ootame külla ka vanemaid. Koos teeme läbi väga raske ja ohtliku rännaku.
Ühine õhtusöök koos väikese peoga, saun ja ujumine.

Laupäev: Laagri lõpetamine. Eriti pidulik hommikusöök ja seejärel pakkimine. Kallistused ja lahkumispisarad ja seejärel sõidame Võrusse bussi peale.

Mida kaasa võtta?
Kindlasti ujumisriided ja kes on oma ujumisturvavarustusega harjunud, võtab selle kaasa. Laagris on igale lapsele olemas ujumisvest ja ujumisnuudel.
Võtke ka vihmakindel jope ja jalanõud. Halb ilm ei tohi olla takistuseks matkamisel.
Liiga palju riideid pole  vaja kaasa võtta. Iga päev peseme teie laste riided puhtaks, kui vajadust on.
Telefonid võivad kaasas olla, aga iga laps vastutab selle eest ise. Öörahu ajal jäävad telefonid maja esimesele korrusele laadima.
Fotoaparaat on väga teretulnud. Loodetavasti kohtame oma matkadel haruldasi loomi ja linde.
Võimalusel korraldame fotovõisluse.
Taskuraha on lubatud. Aga mõistlikuse piirides. Iga päev toimetame lapsed kohalikku poodi, kus nad saavad valida ühe jäätise laagri arvel. Pealegi pakume iga päev puuvilju ja magustoitu.
Magamiskoti võiksid kaasa võtta need lapsed, ked plaanivad telgis magada. Muidu on kõikidele lastele voidipesu, padi ja tekk olemas. Neid asju ärge palun kaasa võtke.
Isiklikud pesemisvaheendid võivad kaasas olla, aga meil on neid ka pakkuda. Saunalinad on igale lapsele kohapeal olemas.
Kõik joonistamisvahendid on laagris olemas. Teeme ainult väikeseid pilte, millest köidame kokku väikese raamatu.
Ravimid ja allergiaravimid on majas olemas. Loodame, et neid ei lähegi tarvis!
Lisatasu eest on võimalik:
1. Võtta ratsutamise treeningtunde (€20 tund)
2. Sõit köisraudteel Aluksnes (€20)

Mis on keelatud? Mis on lubatud?
Rangelt keelatud on ilma täiskasvanuta järve äärde minna. Väikesed pahandused nagu kaua magamine, teiste eest pankookide ärasöömine, öine kollitamine jne. on lubatud. Aga mõistlikuse piirides, loomulikult…

Kui on küsimusi ja ettepanekuid, siis helistage Harrile, 5651382.