Laagri kava 


Kogunemine ja sõitmine:
1.vahetuse  lapsed kogunevad pühapäev  kell 12:15- 12:30 Ülemiste Keskuse parklas, Ülemiste Keskuse suure sildi juures (parkla linnapoolses nurgas). Lapsed viime kohale 2 autoga. Kõik asjad pakime järelkärusse.
Teekonnal teeme vähemalt ühe peatuse. 16:30 on umbkaudne kohalejõudmise aeg.
2.vahetuse  lapsed kogunevad Tallinna bussijaamas, kust väljub buss Võrusse kell 10.30 (Lux Express). Reisisaatja ootab lapsi bussijaama sissekäigu trepil, käes silt Seikluslaager. Võru bussijaamas ootab neid Helina.
1.vahetuse lapsed sõidavad Tallinnasse tagasi bussiga, mis väljub Võru bussijaamast kell 15:00 (MK Autobusse) ja jõuavad Tallinna Bussijaama kell 18:55.
2. vahetuse lapsed toome ise autodega Tallinnasse. Orienteeruv kohalejõudmine kell 18:00.

Laagrisse jõudes kolime oma tubadesse ja samalajal  on ôhtusöök. Saun läheb soojaks ja kôik saavad oma väsimuse välja elada järves supeldes. Väike suupiste, õhtujutt ja tasapisi magama.
Sellel suvel on pakkumisel 2 telki. Nendesse vôib kaasa vôtta ka oma magamisasjad  tubadest.

Esmaspäev: äratus ja hommikuvôimlemine 9.00 -9.30. Igal päeval teeb üks vabatahtlik  treener meile põneva vôimlemiskava. Seejärel hommikusöòk. Igal hommikul on vôimalik tellida lisaks jogurtile ja vôileibadele ka putru ja pannkooke. Seejærel väljasôit Piusa koobastesse. Kaasa vôtame piknikukorvi ja joonistamistarbed. Suplus Obinitsa järves. Seejärel tagasi laagrisse ja kellel jaksu, tuleb pôlvepalli mängima. Õhtsöök, codenames lauamängu meistrivõistluse esimene lahing. Loomulikjlt ujumine ja soovi korral  saun. Tasapisi tudile…

Teisipäev: äratus, vôimlemine, hommikusöök.
Külastame kahte talupidamist. Vesiveski külastamine. Lõunaks koju grillima ja seltskonnamängud. Seejärel suundume rabasaarele ja ujume rabajärves. Kaasas on ujumisvestid. Tagasi laagrisse puhkama ja õhtustama. Ujuma ja koguneme kamina ümber oma muljeid joonistama.

Kolmapäev: äratus, vôimlemine, hommikusöök.
Sõidame Võrusse. Vaba aeg linnaga tutvumiseks, Tamula järves ujumine ja sportimine. Lõunaks jõuame laagrisse. Teel tutvustame ööbimiskohta, väikest metsaonni. Seal ööbimine on täiesti vabatahtlik.  Ôhtusöök. Pärast seda jaguneb laagrirahvas kaheks: julged tuluvad minuga matkamajakesse ööd veetma.

Neljapäev: äratus, vōimlemine, hommikusöök.
Matk Vastseliina ordulinnusesse, kus on seiklusrada.
Härma ja Keldri müür. Sealt tagasi laagrisse lõunat sööma.
Puhkus ja seltskonnamängud. Joonistame päeva muljeid.

Reede: äratus, võimlemine, hommikusöök. Külastame Alaveski loomaparki. Tagasiteel peatume Rõuges ja ujume Eesti kõige sügavamas järves - Rõuge suurjärves. Tagasi laagrisse sööma ja mängima.
Joonistame üles oma muljed ja istume lõkke ääree.

Laupäev: äratus, võimlemine ja hommikusöök.
Külastame Sänna Taevarada. Giid aitab meil paremini orienteeruda.
Siis tagasi laagrisse. Ootame külla ka vanemaid. Koos teeme läbi väga raske ja ohtliku rännaku, kus peame üles otsima ligipääsmatu metsajàrve.
Ühine õhtusöök koos väikese peoga, saun ja ujumine.

Pühapäev:
Laagri lõpetamine. Eriti pidulik hommikusöök ja seejärel pakkimine. Kallistused ja lahkumispisarad ja seejärel sõidame Võrusse bussi peale.

Mida kaasa võtta?
Kindlasti ujumisriided ja kes on oma ujumisturvavarustusega harjunud, võtab selle kaasa. Laagris on igale lapsele olemas ujumisvest ja ujumisnuudel.
Võtke ka vihmakindel jope ja jalanõud. Halb ilm ei tohi olla takistuseks matkamisel.
Liiga palju riideid pole  vaja kaasa võtta. Iga päev peseme teie laste riided puhtaks, kui vajadust on.
Telefonid võivad kaasas olla, aga iga laps vastutab selle eest ise. Öörahu ajal jäävad telefonid esimesele korrusele laadima.
Fotoaparaat on väga teretulnud. Loodetavasti kohtame oma matkadel haruldasi loomi ja linde.
Võimalusel korraldame fotovõisluse.
Taskuraha on lubatud. Aga mõistlikuse piirides. Iga päev toimetame lapsed kohalkku poodi, kus nad saavad valida ühe jäätise laagri arvel. Pealegi pakume iga päev puuvilju ja magustoitu.
Magamiskoti võiksid kaasa võtta need lapsed, ked plaanivad telgis magada. Samuti need, kes tulevad üheks ööks metsaonni öôbima.
Muidu on kõikidele lastele voidipesu, padi ja tekk olemas. Neid asju ärge palun kaasa võtke.
Isiklikud pesemisvaheendid võivad kaasas olla, aga meil on neid ka pakkuda. Saunalinad on igale lapsele kohapeal olemas.
Kõik joonistamisvahendid on laagris olemas. Teeme ainult väikeseid pilte, millest köidame kokku väikese raamatu.
Ravimid ja allergiaravimid on majas olemas. Loodame, et neid ei lähegi tarvis!

Mis on keelatud? Mis on lubatud?
Rangelt keelatud on ilma täiskasvanuta veekogu äärde minna. Väikesed pahandused nagu kaua magamine, teiste eest pankookide ärasöömine, öine kollitamine jne. on lubatud. Aga mõistlikuse piirides, loomulikult…

Kui on küsimusi ja ettepanekuid, siis helistage Harrile, 5651382.